moskitiery

Moskitiera na drzwi balkonowe typu Plissa „harmonijka” przesuwna to najlepsze rozwiązanie dostępne obecnie na rynku. 
 

Dzięki zastosowaniu siatki składanej na zasadzie plisy pozbywamy się wersji drzwi, które na stałe przeszkadzają przy wychodzeniu na taras np. w porze jesiennej czy zimowej. Dodatkowo to jedyny system, który pozwala na wykonanie bardzo sprawnych w obsłudze modeli wielkogabarytowych. Dodatkowo do wyboru również siatka antyalergiczna i metalizowana, która chroni pomieszczenie przed nagrzewaniem tworząca z zewnątrz efekt lustra.

Oferowane moskitiery posiadają unikalny system płynnych przesuwów i mogą otwierać się w różnych kierunkach. Przesuwy pozwalają na zablokowanie moskitiery w dowolnym miejscu. Bardzo ważną opcją jest możliwość wyboru kierunku otwarcia moskitiery: góra-dół, na boki, centralnie, dwustronnie. System przesuwów funkcjonuje bez żadnych mechanizmów, sprężyn i skrzynek.

Produkt może być zastosowany w oknach, drzwiach, ale także na każdej innej powierzchni do 3 m wysokości i 5 m szerokości (np. ogrody zimowe, balkony, altany). Oferowane moskitiery mogą być zamontowane we wnękach okiennych lub bezpośrednio na ramę okna.

Na szczególną uwagę zasługuje zastosowana tu sztywna, plisowana (składająca się harmonijkowo) siatka, podtrzymywana przez kilka rzędów naciągniętych linek. Takie rozwiązanie daje możliwość zastosowania systemu do bardzo dużych szerokości, jednocześnie gwarantując łatwą i płynną obsługę moskitiery. Ponadto moskitiera nie ogranicza funkcjonalności drzwi, zaś niska prowadnica dolna nie utrudnia przechodzenia.

Paleta barw profili odpowiada najpopularniejszym kolorom ram występujących w Polsce: biały, brąz, złoty dąb, orzech, antracyt, winchester. Na indywidualne zamówienie Klienta możliwe jest przygotowanie profilu w każdym innym kolorze.

Moskitiera może być z łatwością zdemontowana, można ją myć, jest trwała, nie zacina się i działa nawet po długim okresie nieużywania. Brak widocznych mechanizmów sprawia, że produkt jest bezpieczny dla dzieci.

 

 

 

 

Moskitiery stałe ramkowe na okna zwykłe „haczykowe”

Dzięki zaopatrzeniu się w moskitierę zyskujemy pewną ochronę przed owadami i możemy swobodnie wietrzyć pomieszczenie.

Oferujemy najwyższej jakości moskitiery okienne, składające się z siatki wykonanej z włókna szklanego oraz aluminiowej ramki..

 

Produkty naszej produkcji to niezwykle estetyczne i trwałe rozwiązanie, skutecznie chroniące przez owadami, insektami, a nawet pyłkami roślin.

Moskitiera stała doskonale sprawdza się w oknach, które otwierane są wyłącznie w celu zapewnienia cyrkulacji powietrza. Nie ogranicza widoczności w świetle okna i stanowi jego integralną część.

Oferowane moskitiery nadają się do montażu we wszystkich systemach stolarki okiennej, tak z PCV jak i drewnianej. Prosty i pewny sposób mocowania ramki na całym jej obwodzie za pomocą uchwytów obrotowych, bez naruszenia struktury ramy okiennej sprawia, że zamontowana w oknie podwyższa jego funkcjonalność i chroni skutecznie nasze pomieszczenia przed owadami.

Wszystkie elementy, z których składa się moskitiera są odporne na działanie warunków atmosferycznych, co gwarantuje jej trwałość na wiele lat jej użytkowania.Szeroka gama kolorystyczna profili do moskitier zapewnia idealne dopasowanie ramki do każdego rodzaju i koloru okien.

Za pomocą tego prostego rozwiązania ochronimy siebie i pozostałych domowników, w tym przede wszystkim dzieci, przed nieprzyjemnymi, swędzącymi ukąszeniami owadów.

 

 

 

 

Moskitiera antysmogowa FAKRO cleanAir

Markiza filtrująca posiada membranę z nanowłókna RESPILON AIR® ułożonego warstwowo i tworzącego gęstą, wytrzymałą sieć. Szczelnie połączona jest z konstrukcją ramy markizy, co pozwala na niespotykany dotychczas poziom ochrony Twojego domu i rodziny.

Produkty antysmogowe i antyalergenowe FAKRO cleanAir to idealne rozwiązanie dla osób chcących oddychać czystym powietrzem. W zimie smog jest największy, a zanieczyszczenia często przekraczają normy. Stosując produkty FAKRO cleanAir bez obaw możemy uchylić skrzydło, a zanieczyszczenia zostaną za oknem.

Przepuszczalność czystego powietrza przez membranę wynosi około 20% – wystarczająco dużo aby uchylić czasowo skrzydło okna i zapewnić trwały napływ przefiltrowanego powietrza do wnętrza.

Produkty antysmogowe cleanAir także docenimy już wczesną wiosną kiedy osoby uczulone zaczynają odczuwać pylenie roślin, przez co ich samopoczucie ulega gwałtownemu pogorszeniu. Zatrzymanie pyłków, bakterii czy grzybów za oknem poprawi komfort codziennego życia.

Ochrona przed smogiem

Dzięki takiej budowie skutecznie zatrzymuje zanieczyszczenia powodowane przez dym czy spaliny, ograniczając ich stężenie we wnętrzu pomieszczenia. Ważne jest to szczególnie w zimie, w okresach grzewczych, w których ilość zanieczyszczeń w powietrzu jest znacznie przekroczona. Można szeroko otworzyć okna i przewietrzyć pomieszczenie bez obawy o zanieczyszczenia.

Ochrona przed alergenami

Produkty chronią nie tylko przed smogiem, ale także alergenami, bakteriami, wirusami, grzybami czy kurzem, dlatego są doskonałym rozwiązaniem dla alergików, którzy wiosenną i letnią porą negatywnie odczuwają pylenie roślin.

Ochrona przed upałem

Zamontowana na oknie markiza to także doskonała ochrona przed przegrzaniem wnętrza w czasie upałów. Ogranicza konieczność stosowania drogiej i energochłonnej klimatyzacji.

Ochrona przed owadami – funkcja moskitiery

Budowa markizy spełnia dodatkowo funkcję moskitiery stanowiąc niezawodną zaporę dla uciążliwych insektów. Spokojnie możemy uchylić okno do przewietrzenia i nie obawiać się kłopotliwych skrzydlatych gości z zewnątrz.

Więcej informacji na temat produktów antysmogowych: https://www.fakro.pl/innoview/cleanair/ 
Możliwe jest dobranie odpowiedniego rozwiązania do indywidualnych potrzeb oraz preferencji. Posiadamy na ekspozycji w Bielsku-Białej moskitiery wszystkich modeli okiennych i drzwiowych.