OKNA DACHOWE FAKRO

Okna dachowe 

 

W naszej ofercie okien dachowych znajdują się najwyższej jakości okna od polskiego producenta FAKRO. Okna dachowe potrafią dostarczać nawet do 80% więcej światła, niż tradycyjne okna pionowe. Fakro oferuję całą grupę innowacyjnych rozwiązań dedykowanych do poddaszy o różnych konstrukcjach i sposobach otwierania. 

Jako przedstawiciel Fakro możemy Państwu zaoferować w atrakcyjnej cenie wysokiej jakości produkty i profesjonalną obsługę. 

Zobacz wszystkie okna Fakro na stronie producenta: https://www.fakro.pl/okna-dachowe/typy/

 

Rodzaje otwierania okien dachowych

Obrotowe EKSPOZYCJA NA MIEJSCU ZAPRASZAMY !!!
Klasyczny sposób otwierania okna dachowego. Zawiasy umiejscowione są w połowie okna. 

okno dachowe obrotowe

 

Uchylno – obrotowe EKSPOZYCJA NA MIEJSCU ZAPRASZAMY !!!

Okno może się otwierać na dwa sposoby. Pierwszy sposób to klasyczne otwieranie obrotowe. Drugi sposób to otwieranie uchylne, co oznacza że zawiasy są przy górnej krawędzi okna, umożliwiając przez nie swobodne wyglądanie oraz większy komfort użytkowania.
okno dachowe uchylno - obrotowe

 

Okno balkonowe GALERIA 
Unikatowe rozwiązanie, pozwalające wykorzystać maksymalnie przestrzeń na poddaszu. Nowatorskie, duże okno dachowe, w którym otwarte skrzydła tworzą balkon. Górne skrzydło otwierane jest uchylnie do góry, a dolne uchylane do przodu umożliwiając swobodny dostęp do wnęki balkonu. Skrzydło przy obrocie o kąt od 0° do 45° jest podtrzymywane przez innowacyjny mechanizm wspomagający, który pozwala pozostawić otwarte skrzydło w dowolnej pozycji w tym zakresie.

fakro balkon

 

RODZAJE OKIEN DACHOWYCH

Okna drewniane

FPP-V

Stanowią około 95% całkowitej sprzedaży okien dachowych. Wykonane są z drewna sosnowego, malowanego najczęściej lakierem bezbarwnym.

Okna plastikowe (PCV)

PPP-V

Dostępne w wersji białej, lub okleinowane na kolor Sosny lub Złotego Dębu. Polecane szczególnie do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności typu kuchnia czy łazienka.

Okna drewniano – poliuretanowe

FPU-V

Okno drewniane pokrywane jest farbą poliuretanową, która zabezpiecza drewno przed wilgocią. Jest to alternatywa do okien PCV.

 

RODZAJE SZYB DACHOWYCH

Okna dachowe 2 szybowe

Produkty świetnie sprawdzą się na każdym poddaszu – będą świetnie wyglądały, a dzięki wbudowanym innowacyjnym rozwiązaniom, są niezwykle szczelne, zapewniają odpowiedni nawiew (V) oraz mają zwiększoną ochronę przed włamaniami (topSefe). Ponadto, mają bardzo szeroki zakres montażu, a do tego skrzydła dwuszybowe zbudowane są w sposób umożliwiający im obrót wokół osi. Przed zakupem okien 2 szybowych prosimy o zapoznanie się w nowymi przepisami w sprawie Warunków Technicznych. Kliknij baner aby poznać szczegóły

Okna 3 i 4 szybowe

Modele mają wbudowane nowoczesne, automatyczne nawiewniki, dzięki którym utrzymują świeże powietrze nawet przy zamknięciu, a dzięki systemom zabezpieczającym i uszczelniającym zupełnie izolują od owadów, pyłów oraz są wodoszczelne. Ponadto, oferowane w tej kategorii okna mają wbudowane systemy ułatwiające i wzmacniające montaż, a także zapewniające podwyższoną odporność na włamania. O wysokiej jakości produktów świadczy uzyskany certyfikat niezależnej niemieckiej firmy TÜV, który potwierdza wszystkie właściwości i parametry.

Okna superenergooszczędne 

Specjalne okna dachowe przeznaczone do budownictwa energooszczędnego oraz pasywnego. Pakiet szybowy osadzony jest w specjalnie zaprojektowanej ramie skrzydła. Posiada ona poszerzone drewniane profile w porównaniu ze standardowym oknem. W oknie zastosowano pięć uszczelek. Taka konstrukcja minimalizuje zjawisko powstawania mostków cieplnych oraz zapewnia lepszą izolacyjność okna. Okna otwierane obrotowo z zawiasem umieszczonym powyżej połowy wysokości okna, dzięki czemu nawet wysoka osoba może komfortowo stać przy otwartym oknie.

DODATKI DO OKIEN DACHOWYCH

Każde okno dachowe może zostać wyposażone w jeden z dodatków wewnętrznych lub zewnętrznych. EKSPOZYCJA NA MIEJSCU ZAPRASZAMY !!!

Zobacz wszystkie dodatki Fakro: https://www.fakro.pl/okna-dachowe/akcesoria-do-okien-dachowych/

Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej