żaluzje drewniane

Żaluzje drewniane idealne do wnętrz w każdym stylu

Żaluzje drewniane, jako osłony okienne, stanowią rozwiązanie, które zasługuje na szczególną uwagę ze względu na piękny efekt dekoracyjny.

żaluzje drewniane 50mm z taśmami Bielsko Biała montaż elektryczne silnik pilot

 

Bogata kolorystyka oferowanych rozwiązań, wysoka jakość ich wykonania oraz dopasowanie do okna o niemal każdym wymiarze sprawiają, że zarówno wnętrza domów, jak i pomieszczenia biurowe zyskują jedyny w swoim rodzaju klimat.

Nie można także pominąć funkcji jakie pełnią, czyli ochrony pomieszczeń przed nagrzewaniem się, zapewnienie cyrkulacji powietrza czy też zaciemnienie wnętrz. Jednak tym, co je wyróżnia na tle osłon o podobnym przeznaczeniu, jest to, że każdemu wnętrzu nadadzą rys oryginalności i niepowtarzalności. Mogą stanowić subtelną dekorację wnętrz nowoczesnych, ale także podkreślać elegancję pomieszczeń w stylu klasycznym. Szerokie spectrum rozwiązań harmonijnie wpasowujących się w obecnie obowiązujące trendy znajdziemy np. w ofercie firmy ANWIS. Dostępna kolorystyka: od bieli, poprzez subtelne szarości, po głębokie brązy oraz zdecydowaną czerń, sprawia, że każdy znajdzie produkt odpowiadający przyjętej estetyce.

Elegancki detal we wnętrzu

Żaluzje drewniane to rozwiązanie idealnie wpisujące się w styl skandynawski, charakteryzujący się sięganiem po materiały wykończeniowe i dekoracyjne wykonane z naturalnych surowców. W roli stylowych osłon okiennych spełnią się żaluzje z kolekcji Unique oraz Modern. Utrzymane w różnych odcieniach bieli czy szarości będą stanowić dopełnienie jasnych, urządzonych prosto lecz ze smakiem wnętrz. Kolekcja Unique oraz Modern zadowoli również zwolenników minimalizmu. Funkcjonalność oferowanych rozwiązań, stonowana kolorystyka i szlachetne materiały z jakich zostały wykonane żaluzje będzie odpowiadać wyznawcom maksymalnej prostoty. Mocnym, zdecydowanym akcentem we wnętrzu będą żaluzje w kolorze czarnym.

Chcąc przełamać chłód minimalizmu warto rozważyć montaż żaluzji w kolorze drewna. Kolekcja żaluzji Natural, w skład której wchodzą produkty wyróżniające się zachowaniem naturalnego koloru i wzoru drewna, dedykowana jest do wnętrz klasycznych. Doskonale podkreśli elegancję i styl m.in. reprezentacyjnych pomieszczeń biurowych. Żaluzje drewniane to także idealne rozwiązanie dla zwolenników stylu rustykalnego. Szlachetność drewna z jakiego zostały wykonane oraz brak zbędnych zdobień sprawi, że będą się harmonijnie komponowały z elementami wyposażenia budując atmosferę ciepła i przytulności.

Jakość wykonania

Do wytwarzania lamel żaluzji drewnianych wykorzystuje się egzotyczne drewno basswood oraz abachi. Lamele lakierowane są z zachowaniem ich naturalnej struktury lub pokrywane są całkowicie wybranym kolorem. Szerokość pojedynczej lameli wynosząca, w zależności od modelu, 25 mm, 50 mm oraz 70 mm (nowość w ofercie ANWIS – żaluzja drewniana 70 mm) sprawia, że każdy dobierze odpowiednie rozwiązanie w zależności od pożądanego efektu. Problemem nie będzie przysłonięcie zarówno małych okien, wnęk, witryn, jak i dużych, przeszklonych powierzchni. Dostępne są również rozwiązania do okien o nietypowych kształtach.

Za poprawne funkcjonowanie żaluzji odpowiadają systemy sterowania. Najczęściej ten rodzaj osłon sterowany jest ręcznie za pomocą sznurka lub łańcuszka. W żaluzjach drewnianych o dużych gabarytach coraz częściej stosuje się sterowanie elektryczne. Wysoka jakość proponowanych rozwiązań przejawia się także dbałością o detale. Maskownica rynny górnej oraz rynna dolna żaluzji wykonane z drewna, drewniane i metalowe wzory obciążników sznurka sterującego żaluzją, a także dobrane kolorystycznie drabinki tekstylne stanowią idealne wykończenie produktu.

Jak dobrać kolor żaluzji drewnianych do wnętrza?

Na wizualny odbiór pomieszczenia wpływają kolory. Odcień osłon powinien więc harmonizować z wnętrzem, stanowiąc jego spójną dekorację. Zobacz, jak za pomocą żaluzji drewnianych stworzyć przemyślany i oryginalny wystrój domu.

Z oknem do pary

Bezpiecznym rozwiązaniem jest dopasowanie żaluzji do materiału i koloru okien, na przykład, jeśli w Twoim domu znajduje się biała stolarka okienna wykonana z PCV, wybierz osłony o gładkiej powierzchni drewna, utrzymane w tonacjach bieli. Gdy ramy okienne są drewniane, zdecyduj się na wyrazistą fakturę lamel, w najbardziej zbliżonym odcieniu. Postępuj podobnie w przypadku okien stalowych i aluminiowych. Tak dobrane żaluzje będą zawsze komponowały się z architekturą domu, nawet jeśli dokonasz zmian w sposobie dekorowania wnętrza.

Znajdź pasujący element

Żaluzje mogą być też zgodne ze stylem w jakim jest urządzone mieszkanie. Wówczas nie muszą pokrywać się z kolorem okien. Warunkiem jest zestawienie drewnianej osłony z innym elementem dekoracyjnym we wnętrzu, np. kolorem ściany lub jego wyposażeniem. Popularnym trendem jest łączenie żaluzji z meblami lub detalami kuchennymi. Taki zabieg możesz również zastosować w salonie, sypialni lub pokoju dziecka.

W kolekcji ANWIS z łatwością znajdziesz żaluzje o odpowiedniej fakturze i kolorystyce. Zobacz jak szybko i stylowo odmienisz domową przestrzeń. Zapoznaj się z najnowszym wzornikiem żaluzji drewnianych.

Optyczne powiększenie

Rozważając kolor żaluzji zwróć uwagę na wielkość wnętrza. Biele oraz jasne szarości optycznie powiększą małe pomieszczenia, dzięki czemu będą wydawały się przestronniejsze. Z kolei ciemniejsze barwy wprowadzą do wnętrz intymny i ciepły charakter. Z pewnością pomoże Ci to w stworzeniu przytulnego klimatu, nawet w dużym salonie. Kolory lamel mają także wpływ na naturalne oświetlenie pomieszczeń. Utrzymane w jasnych barwach sprawią, że wnętrze będzie widne. Stonowane kolory mogą zatrzymywać część światła przedostającego się przez lamele. Może to być znaczące w mieszkaniach, których lokalizacja lub rozmieszczenie okien, ograniczają dopływ promieni słonecznych do wnętrza.

Po drugiej stronie okna

Kolor żaluzji może mieć wpływ na zewnętrzny wygląd domu. Lamele ustawione w pozycji uchylonej lub zamkniętej są też widoczne po stronie elewacji. Ujednolicona kolorystyka żaluzji poprawi estetykę domu i nada mu konsekwencji w dekorowaniu. Takie rozwiązanie sprawdzi się na fasadzie domu lub po stronie najbardziej widocznej z zewnątrz.