rolety zewnętrzne

Dom jest miejscem, w którym spędzamy większą część naszego życia. Z tego powodu warto zadbać, by był on miejscem szczególnym. Miejscem, w którym pragniemy czuć się swobodnie, bezpiecznie, do którego z przyjemnością wracamy po trudach dnia wiedząc, że zawsze można znaleźć w nim spokój, azyl i harmonię. Aby tak się stało, potrzebny jest nie tylko dobry projekt samego budynku, ale też kilka zdawałoby się mniej istotnych szczegółów. Jednym z nich są rolety zewnętrzne. Dobrze założone, ochronią nas przed nadmiarem słońca, ciekawskimi spojrzeniami, a także gorszymi zdarzeniami – włamaniem, wybiciem okna.
Dzięki przemyślanej konstrukcji i odpowiednio dobranym surowcom, rolety stanowią skuteczną ochronę przed nieproszonymi gośćmi. Ponadto stanowią doskonałą izolację termiczną. Pozwalają obniżyć znacznie koszty ogrzewania zimą, latem natomiast zapewniają przyjemny chłód oraz półmrok. W tym celu zostały opracowane różne systemy rolet zewnętrznych, które najlepiej odpowiadać będą Państwa preferencjom oraz konstrukcji budynku. Na co zwracać uwagę, wybierając rolety?

Jeśli jesteś na etapie budowy domu, to odpowiedni czas, by zainstalować rolety podtynkowe. Jeśli jednak chciałbyś mieć roletę na oknie w budynku, który pierwszą młodość ma już za sobą, nic straconego! Wybierz wtedy rolety natynkowe. Montuje się je bez większej ingerencji w architekturę obiektu. Oczywiście możesz też zdecydować się w tym przypadku na rolety podtynkowe, ale koszt ich montażu i ingerencja w ściany będą znaczne. Czym różni się roleta podtynkowa od natynkowej? Ta pierwsza wygląda o wiele bardziej estetycznie – dopóki się nie rozwinie, nie widać jej. Skrzynka z nią jest wpuszczona w elewację. Roleta natynkowa zawsze będzie widoczna, nawet wtedy, gdy jest zwinięta. W tym przypadku skrzynkę można dowolnie wykończyć szeroką gamą oklein.