rolety rzymskie

Zasłony rzymskie to modne i eleganckie rolety okienne. Roleta rzymska to efektowna i funkcjonalna ozdoba, nie tylko okna, lecz całego wnętrza.

Nowością na rynku jest montowana w świetle szyby roleta rzymska RVS marki ANWIS.

Konstrukcja rolety RVS składa się z dwóch rynien (górnej i dolnej), do których przy pomocy rzepa mocowana jest tkanina dekoracyjna. Rynny rolety rzymskiej RVS można dowolnie przesuwać wzdłuż listwy przyszybowej przy pomocy uchwytów sterujących zamontowanych na rynnie. Sterując rynną możemy zasłaniać od góry i od dołu wybrany fragment szyby. Dzięki sznurkom napinającym, roletę można zatrzymać na dowolnej wysokości. W ten sposób osłona może utworzyć w oknie zazdrostkę z efektownymi zakładkami. Jedną z najważniejszych zalet tego systemu jest łatwość zdjęcia i wyprania tkanin.

Unikalne rozwiązanie rolety rzymskiej RVS, daje swobodę w przesłanianiu wybranej części okna.

Rolety rzymskie w systemie RVS montowane są głównie w świetle szyby, dzięki czemu nie utrudniają otwierania skrzydeł okiennych. W ofercie ANWIS dostępne są dwa systemy rolet rzymskich RVS: RVS1 – mechanizm z rynną górną stałą, a dolną ruchomą oraz RVS2 mechanizm z dwoma ruchomymi rynnami. Atutem rolet rzymskich jest fakt, że nawet po całkowitym zsunięciu tworzą na szybie efektowne fałdy dekoracyjne.

Kolekcja tkanin marki ANWIS dedykowana do rolet rzymskich i zasłon obejmuje ok. 200 tkanin dekoracyjnych w tym tkaniny transparentne, dimout i blackout.

Ponadto w zależności od kolorów okna lub detali okiennych możemy dobrać odpowiedni kolor systemu rolety rzymskiej RVS. Dostępne kolory w standardzie to: biały, brąz, antracyt, silver, mosiądz.

NOWOŚĆ: Zasłona rzymska RVS – połączenie plisy i rolety rzymskiej stanowi unikalne rozwiązanie.