pergole

W przeciwieństwie do markizy pergola wyposażona jest w prowadnice boczne i podpory, co zapewnia znacznie większą trwałość i stabilność konstrukcji. Pergole są też znacznie bardziej odporne na warunki atmosferyczne. Gwarantują większą prywatność, gdyż dają możliwość zastosowania przesłon bocznych. Chronią więc nie tylko przed nasłonecznieniem i wiatrem, ale również zapewniają intymność.

Dodatkowo, niektóre modele pozwalają na rozwinięcie poszycia również z przodu, w części pionowej, dzięki czemu uzyskujemy dodatkową ochronę przed nisko świecącym słońcem. W zastosowaniach komercyjnych przednią część pergoli można również wykorzystać jako powierzchnię reklamową.

Pergole TP6500 Hardtop należą do najnowocześniejszych i najbardziej funkcjonalnych produktów na rynku osłon tarasowych. Precyzyjnie regulowane pióra, pozwalają na optymalne sterowanie ilością światła w przestrzeni tarasu. Odchylane o 115` lamele z odpornego na działanie czynników atmosferycznych aluminium, umożliwiają naturalną cyrkulację powietrza. Podczas deszczu, woda spływa po aluminiowych piórach do systemu bocznych rynien, a następnie do słupów.
Niepowtarzalny design pergoli znakomicie wpisuje się w nowoczesną architekturę. Bogata gama akcesoriów BAVONA Hardtop (przeszklenia boczne, osłony screen, czy oświetlenie LED) zmieni taras w przestrzeń komfortu i relaksu.

  • Sterowanie: elektryczny siłownik
  • Kolorystyka: 34 kolory z palety CLASSIC COLORS i LIFESTYLE COLORS, Za dopłatą każdy kolor z palety RAL
  • Obracane o 115 st. aluminiowe pióra
  • System odprowadzenie wody do słupów
  • Podstawa słupa (stopa): 250mm x 250mm
  • Słup: 115mm x 115mm
  • Opcjonalne sterowniki z funkcja nadzoru temperatury zapobiegają przymarzaniu lameli
  • Dodatkowe oświetlenie LED - ściemnialne oświetlenie w lamelach lub w ramie
  • Możliwość zastosowania wyposażenia dodatkowego w postaci przeszklenia bocznego / bocznej osłony przeciwsłonecznej

Więcej inspiracji:

BAVONA Soft Top to powiew śródziemnomorskiego klimatu na Twoim tarasie. Model oparty jest na konstrukcji BAVONA Hard Top ze zwijanym poszyciem dachu. W miejscu aluminiowych piór znajduje się sterowana silnikiem wodoodporna tkanina z PVC. Największym atutem TP6100 jest możliwość odsłonięcia całej przestrzeni pod pergolą, dając naturalne światło w pochmurne dni. Elastyczność konstrukcji pozwala na montaż do ściany lub wolnostojący. Podczas deszczu, woda spływa do systemu bocznych rynien, a następnie do słupów. Pergola BAVONA daje możliwość zabudowy bocznymi przeszkleniami lub osłonami Screen, montażu oświetlenia LED oraz ogrzewania z promienników ciepła. BAVONA Softtop to znakomite rozwiązanie w ogrodzie, jak i restauracji.

Więcej inspiracji: 

Wysokiej wytrzymałości konstrukcja zintegrowana z markizą harmonijkową zapewnia cień w słoneczne dni i chroni przed promieniowaniem UV. Podczas deszczu, woda spływa po mocno naprężonym poszyciu do systemu odprowadzającego wodę w belce frontowej. Zadaszanie uzupełnić można o np.: oświetlenie LED, przesuwne przeszklenie lub rolety Screen, zapewniające dodatkową ochronę przed niepogodą. Pozwoli tym samym przedłużyć sezon na świeżym powietrzu.
Wysokogatunkowy materiał poszycia oraz lakierowana proszkowo konstrukcja odporna na korozję sprawią, że pergola segmentowa będzie służyć długie lata bez względu na porę roku. PRO DRAGON doskonale nadaje się do zasłonięcia tarasu przy domu oraz do zewnętrznych powierzchni hotelowych i restauracyjnych.

Więcej inspiracji:

 

Pergole CUBOLA cechuje nowoczesny i elegancki design, który doskonale wpisuje się w każdy taras. Opatentowany system dwóch niezależnych osłon, daje cień w poziomie oraz w pionie. Zaawansowana technologia zapewnia ponadprzeciętny wypoczynek. Pergola może być zamontowana jako wolnostojąca, mocowana do budynku lub wielomodułowa.


CUBOLA wykonana jest z wysokiej jakości aluminium, co zapewnia dużą stabilność konstrukcji. Dodatkowe osłony boczne ochronią przed wiatrem lub w prosty sposób stworzą intymną przestrzeń.

 

 

Podstawy konstrukcji (stopy): 200mm x 200mm

Słupy: 110mm x 110mm

Kaseta markizy: 175mm / 195mm - powyżej 16m2

Kolory konstrukcji Standard: RAL9010 (biały połysk), RAL7016 (antracyt),

Dowolny kolor z palety RAL: za dopłatą

Tkanina: Sattler - najlepsze tkaniny akrylowe austriackiego koncernu Sattler 5-letnia gwarancja producenta.

Sterowanie: 2 niezależne silniki Somfy do sterowania markizą pionową oraz markizą poziomą

Możliwość łączenia modułowego konstrukcji

Więcej inspiracji:

Filigranowej konstrukcji markiza pergolowa pozwala na zacienienie do 42 m2. Szyny prowadzące, wsparte na przesuwnych wspornikach Pergolino to rozwiązanie o dużej elastyczności montażu. Zintegrowany mechanizm ze sprężyną gazową zapewnia w każdej pozycji wysunięcia stałe napięcie poszycia. System Stobblock pozwoli korzystać z tarasu nawet podczas deszczu. Markiza Pergolino cieszy się dużą popularność również w branży HoReCa.

Więcej inspiracji:

Pergola śródziemnomorska PATIO to nowoczesne wzornictwo w prostej formie. Luźne poszycie pergoli po rozwinięciu układa się w delikatne fale. Posiada nowatorski system odprowadzenia wody podczas deszczu, który uzyskuje się przez pochył tkaniny. Lekka konstrukcja aluminiowa o dużej wytrzymałości z poszyciem obsługiwana jest za pomocą ręcznego mechanizmu lub silnika elektrycznego. PATIO może być montowane jako system szyn jezdnych podwieszonych do istniejących już konstrukcji, wolnostojący na czterech nogach lub zakotwiony do budynku z dwiema nogami podporowymi.

Więcej inspiracji: 

OSŁONY PRZECIWSŁONECZNE DO ATRIUM

Wyrafinowane rozwiązanie poziomych zadaszeń pomiędzy budynkami lub opartych na istniejących strukturach. Seria ASTANO optymalnie chroni przed słońcem i deszczem i jest dostępna do wyboru z odchylanymi aluminiowymi lamelami lub wytrzymałą markizą harmonijkową. Na życzenie wieczorem ściemnialne oświetlenie LED stworzy nastrojową atmosferę.

 
 • System modułowy
 • Do wyboru dwie wersje dachu:
  Odchylane aluminiowe lamele (hardtop)
  Wytrzymała markiza harmonijkowa (softtop)
 • Łączone rozwiązanie chroniące przed słońcem i deszczem
 • Kubiczny design
 • Zintegrowany kanał odprowadzający wodę
 • Odporna na korozję konstrukcja aluminiowa
 • Seryjny napęd elektryczny
 • Komfortowa możliwość zastosowania wyposażenia dodatkowego:
  zintegrowane, ściemnialne oświetlenie LED
  ręczny nadajnik radiowy, systemy sterowania

Pergola tarasowa firmy SELT model SB400 to efektowne zadaszenie dużych powierzchni, które w zależności od potrzeb może znaleźć szereg zastosowań.

 

 
 • Silnik Elero w cenie - w cenie umocowany na górnej prowadnicy IP 65
 • Zintegrowany z konstrukcją system odprowadzania wody
 • Konstrukcja oparta na 4 słupach dla wysięgu do 5,2m lub na 6 słupach powyżej 5,2m
 • Odporność na wiatr 90km/h - 600 Pa (bez przesłon ściennych)
 • Zgodność z normą EN 1090 i EN 13659
 • Maksymalny prześwit od podstawy do belki górnej wynosi 2.80m 
 • Do wyboru wariant Pergoli przyścienny lub wolnostojący
KOLORY KONSTRUKCJI:
- GRAFIT FSM 71319
- BIEL RAL9016MAT
 
 • W obrębie powyższych kolorów dostępne są kombinacje np. konstrukcja grafitowa a dach biały
 • Niestandardowa kolorystyka obejmuje całą paletę kolorów RAL


WYGODA I BEZPIECZEŃSTWO

 • W pełni zautomatyzowane zadaszenie w postaci ruchomych piór pozwala kontrolować ilość wpadającego światła.
 • Konstrukcja wyposażona w zintegrowane rynny odprowadzające wodę pozwala korzystać z pergoli podczas deszczowej pogody. 
 • Opcjonalny system przesłon bocznych zmniejsza transmisje ciepła i światła oraz zapewnia większą prywatność.
 • Unikalny design i dbałość o szczegóły oraz prosty i ponadczasowy wygląd doskonale wpisuje się w architekturę zarówno tradycyjnych, jak i nowoczesnych budynków.  
 • Konstrukcja oparta na ekstrudowanych profilach aluminiowych w wersji wolnostojącej lub  z możliwością montażu przyściennego. 
 • Wysokiej jakości farby wykorzystane przy lakierowaniu konstrukcji gwarantują najwyższą jakość powłok lakierniczych, co potwierdzają certyfikaty Qualicoat.

Poglądowa cena pergoli SELT jest dostępna w sklepie internetowym producenta: https://sklep.selt.com/produkt/SB400